اسید هیالورونیک چیست؟

اسید هیالورونیک چیست؟

اسید هیالورونیک به طور طبیعی توسط بدن تولید می شود. این یک ماده روان کننده شفاف است که با غلظت زیاد در پوست و مفاصل شما یافت می شود. اسید هیالورونیک  برای کمک به تسکین درد مفاصل استفاده می شود

تزریق اسید هیالورونیک برای آرتروز چگونه کار می کند؟

اسید هیالورونیک برای روان سازی مفاصل شما کار می کند ، دقیقاً مانند "WD-40" ، حرکت کلی مفصل را بهبود می بخشد و از استخوان های شما در برابر ضربه محافظت می کند. هنگامی که به آرتروز مبتلا هستید ، اسید هیالورونیک اطراف مفاصل شروع به خراب شدن می کند. تزریق اسید هیالورونیک می تواند این مایعات و روغن کاری از دست رفته را بازیابی کند ، بنابراین استخوان های شما به اندازه کافی محافظت می شوند.

برای شروع ، مایعات اضافی (بورسیت) اطراف مفصل را که ممکن است در التهاب شما نقش داشته باشد ، به راحتی تخلیه و از بین می بریم. فلسفه ما "با بد و با خوب است." برای دستیابی به نتایج مطلوب ، ممکن است به بیش از یک درمان و همچنین بازدیدهای مداوم برای نگهداری پس از شش ماه برای حفظ سلامت و فعال بودن مفاصل نیاز داشته باشید.

پس از اتمام دوره درمان ، فوراً می توانید برنامه عادی روزمره خود را از سر بگیرید. با این حال ، باید حدود دو روز از ایستادن طولانی مدت ، دویدن ، وزنه برداری و سایر فعالیت های تحمل وزن خودداری کنید. از نظر عوارض جانبی ، شما می توانید سفتی خفیف ، درد بسیار جزئی و تجمع موقت مایع مفصل را داشته باشید ، اما این عوارض باید خیلی سریع از بین بروند. در ضمن ، می توان با استفاده از یخ در منطقه و جلوگیری از فعالیت بیش از حد ، این کار را مدیریت کرد. بیشتر بیماران حداکثر تسکین را در حدود 4-6 هفته پس از اتمام تزریقات روانکاری تجربه می کنند که به طور معمول مزیت آن را تقریباً برای 6 ماه حفظ می کنند.

مزایای تزریق اسید هیالورونیک برای آرتروز

-درد و سفتی مفصل را کاهش می دهد

-تزریق استروئید رو به حداقل میرساند

حداقل زمان بهبودی

-عوارض جانبی حداقل

- تسکین درد تقریباً 6 ماه طول می کشد